Regulamin Ośrodka

REGULAMIN OŚRODKA

Regulamin określa zachowanie i postępowanie na terenie Fundacji Stworzenia Pana Smolenia
Nieprzeczytanie regulaminu nie zwalnia z wymogu jego przestrzegania.

1.TERMIN ZAJĘĆ:
Na zajęcia należy umawiać się osobiście lub telefonicznie (numery na naszej stronie internetowej). Zmiana terminu jest możliwa najpóźniej w przeddzień zaplanowanych zajęć .

2. FUNDACJA ZAPEWNIA UCZESTNIKOM ZAJĘĆ:
- konie, odpowiednio przygotowane i dobrane do umiejętności poszczególnych osób
- podstawowy sprzęt jeździecki
- opiekę hipoterapeuty lub instruktora jazdy konnej.

3. WYMAGANE DOKUMENTY (do pobrania na stronie internetowej Fundacji):
Hipoterapia:
Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do hipoterapii, pisemna zgoda rodziców oraz karta kwalifikacyjna na zajęcia hipoterapii.
Jazda konna: osoby niepełnoletnie –pisemna zgoda rodziców na zajęcia, osoby dorosłe –oświadczenie
Zalecane jest posiadanie polisy NNW dla uczestników zajęć.

4. GOŚCIE, DZIECI, PSY:
Od osób towarzyszących wymaga się zachowania spokoju, ciszy oraz unikania sytuacji mogących mieć wpływ na spłoszenie się koni. Zabrania się wprowadzania jakichkolwiek zwierząt na teren Fundacji bez wcześniejszego uzgodnienia tego z instruktorem. Dzieci muszą być opieką rodziców-
nie ponosimy odpowiedzialności za wypadki związane z ich niedopilnowaniem.

5. ZDJĘCIA I FILMY:
Robienie zdjęć i nagrywanie filmów wymaga zgody hipoterapeuty/instruktora oraz osób biorących udział w zajęciach ( lub ich opiekunów).

6.ZASADY BEZPIECZEŃSTWA:

a. Zabrania się przebywania w stajni i na wybiegach bez zgody hipoterapeuty/instruktora.
b. Należy zachować szczególną ostrożność w kontakcie z końmi. Hipoterapeuci /instruktorzy
odpowiadają za bezpieczeństwo dzieci tylko w trakcie trwania zajęć.
c. O wyborze konia decyduje wyłącznie hipoterapeuta/instruktor.
d. Zabrania się podchodzenia do innych koni, karmienia ich, wyprowadzania itp. bez zgody hipoterapeuty/instruktora.
e. Każdy uczestnik zajęć zobowiązany jest do starannego przygotowania się do jazdy :
dopasowania ochronnego nakrycia głowy, posiadania obuwia umożliwiającego bezpieczną jazdę oraz długich, wygodnych spodni.
f. Sprzęt jeździecki należy używać tylko zgodnie z jego przeznaczeniem.
g. Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne koni należy wykonywać w miejscu wyznaczonym przez hipoterapeutę/instruktora.
h. Na terenie stajni i w jej pobliżu obowiązuje bezwzględny zakaz palenia papierosów, picia alkoholu i stosowania wszelkich innych środków odurzających.

REGULAMIN OBOWIĄZUJE WSZYSTKIE OSOBY PRZEBYWAJĄCE NA TERENIE FUNDACJI