Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych.
Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

Artykuły

Aktualności 2014

PLANETA ES- EKONOMII SPOŁECZNEJ

1 czerwca 2014 roku z okazji Dnia Dziecka, nasza Fundacja wylądowała na Planecie Es.......przy ulicy Święty Marcin w Poznaniu!
Wspólnie z innymi Organizacjami Pozarządowymi przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla Bohaterów Dnia.
Dzieci uczestniczyły m.in. w warsztatach plastycznych, teatralnych i muzycznych, słuchały baśni,tańczyły zumbę i śpiewały.
Nasz Ośrodek zorganizował dla Najmłodszych oprowadzanki na osiołkach- Cezarym i Majeranku- Dzieci miały mnóstwo uciechy!
Cierpliwi próbowali również swych sił ucząc się techniki dziergania na palcach- na naszych oczas powstawały kunsztowne prace.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

 

 

DZIEŃ DZIECKA W BARANÓWKU

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J.Korczaka w Mosinie
oraz Fundacja Stworzenia Pana Smolenia organizują z okazji Dnia Dziecka
VI Piknik Na Końskiej Polanie pod hasłem "Kowboje, Indianie- wielkie pojednanie".
Zapraszamy naszych Podopiecznych i Przyjaciół, 30 maja br. w godzinach 10.00-12.30, teren Fundacji Stworzenia Pana Smolenia, Baranówko 21 koło Mosiny.

Organizację imprezy wspierają:Powiat Poznański,Studio Jack- Jacek Rogalka
oraz grupa Wolontariuszy z "Fury Szczęścia" i Stowarzyszenie Creo.

Mile widziane kowbojskie lub indiańskie przebrania!
Łuki, strzały, pistolety zostają w domu- to impreza pokojowa!!!

WIZYTA WOLONTARIUSZY Z FIRMY NEUCA

17 maja br.odwiedziła nas liczna grupa Wolontariuszy z Firmy NEUCA. Mimo niesprzyjającej pogody udało się wykonać wiele prac remontowych, ogrodowych i renowacyjnych.
Dzięki Wolontariatowi Pracowniczemu mamy m.in. pięknie odmalowane boksy
dla koników, wiele metrów kwadratowych skoszonej trawy (kosiarkę otrzymaliśmy w prezencie!), a nasze drewniane meble zyskały po przemalowaniu drugie życie.
Panie przygotowywały przez kilka godzin materiały na warsztaty plastyczne dla naszych Podopiecznych, Panowie- reperowali ogrodzenia.
Dziękujemy bardzo za Wasze zaangażowanie i poświęcony czas- wykonaliście
kawał dobrej roboty!

XI WŁOŚCIAŃSKIE ZAWODY W POWOŻENIU

1 maja br. na hipodromie w Śmiglu odbyły się XI Włościańskie Zawody w Powożeniu- Memoriał Ireneusza Maślińskiego. W zawodach tych udział wzięłą dwójka naszych Podopiecznych- Sandra Szulczyńska i Tomek Cichosz.

Emocji nie brakowało!
Rozpoczęliśmy dzień od uroczystego przejazdu zaprzęgami przez centrum Śmigla.
Nasza piękna klacz fryzyjska Vinanda zwana Wandą budziła powszechne zainteresowanie i zachwyt wśrów Widzów! Dobry humor dopisywał wszystkim, nie był go w stanie zepsuć ani przelotny deszcz, ani zgubiona przez Wandzię podkowa ("to na szczęście"- mówili życzliwi).

W ciepłej, niemalże rodzinnej atmosferze ogladaliśmy wespół z innymi "Koniarzami" prezentacje kolejnych Zawodników czekając na przejazd naszej Dwójki- i udało się! Sandra i Tomek wrócili z pucharami i apetytem na kolejne zawody.
Dla nas była to niezapomniana okazja by spotkać się z innymi Zawodnikami, Trenerami, Osobami zainteresowanymi jeździectwem, ale także, a może przede wszystkim możliwość zapoznania szerszego grona z parapowożeniem- dyscypliną,która w Polsce wciąż jest jeszcze mało popularna. Mamy nadzieje,że to się zmieni!

Dziekujemy naszym wspaniałym Zawodnikom, Trenerom, Sponsorom oraz wszystkim Osobom zaangażowanym duchem i ciałem w te zawody!

                                                                             konie plakat

 

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Wszystkim naszym Podopiecznym, Darczyńcom, Współpracownikom,
Wolontariuszom i Przyjaciołom życzymy
zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych nadziei i miłości.

Zespół Fundacji Stworzenia Pana Smolenia

 JAJKA

DARY Z NIEMIEC

Pan Walter Matt z Niemiec zaangażowany od lat 80-tych w pomoc dla Polaków, zaoferował nam sprzęt rehabilitacyjny w postaci m.in. wózków inwalidzkich, podnośników, inhalatorów, balkoników i wind do wanien dla osób niepełnosprawnych.W koordynacji przedsięwzięcia wspierali nas Pani Magdalena Stieglitz i Pan Heinrich Mrowka.

Nasza Fundacja wspólnie z firmą MSP Fracht Sp. z o.o. z Poznania zorganizowała transport darów do Polski.Podarowany sprzęt trafił do Niepublicznego Zakładu Opieki Długoterminowej w Lubawie, Caritasu Diecezji Toruńskiej, oraz do naszych Podopiecznych.

Dziękujemy bardzo!

PODZIĘKOWANIE DLA FIRMY CARGILL

Firma Cargill podarowała naszej Fundacji 4 worki paszy oraz 15 kostek lizawki dla koników.
Założona w 1865 roku Firma oferuje klientom na całym świecie usługi i produkty spożywcze,rolne, finansowe i przemysłowe.

Dziękujemy bardzo!

PODZIĘKOWANIE DLA BZ WBK AVIVA

W poniedziałek, 24 marca 2014r. przedstawiciele BZ WBK Aviva podarowali nam czek o wartości 3569 złotych. Kwota zebrana podczas akcji Liga Charytatywna została przekazana na cele statutowe Fundacji.

Nasi Darczyńcy żywo interesowali się działalnością Fundacji, bieżącymi potrzebami i planami, mimo niepogody (lało niemiłosiernie!)-zwiedzali i z upodobaniem podkarmiali nasze koniki marchewkami.

Dziękujemy bardzo!

FUNDACJA  STWORZENIA PANA SMOLENIA BARANÓWKO 21 62-050 MOSINA  KRS:0000290988

GBS/o.Mosina 92 9048 0007 0000 5412 2000 0001 SWIFT/IBAN: GBWCPLPP 

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.